POČÍTÁNÍ SE VČELKAMI

590 Kč
Na dotaz

Sada pěti matematických aktivit inspirovaných tématem včel.

Malá  ručně šitá filcová podložka se dvěma květy a roztomilými včelkami slouží zejména k motivaci - inspiruje k tvoření krátkých příběhů z malého světa včel, kdy děti mohou manipulovat s drobnými včelkami, vyskládat si včelí plástev z malých hexagonů a např. přenášet pinzetou pyl (cizrnu) z květů do úlu. Trénují si při tom jemnou motoriku i vlastní představivost.

Podložka může být využita také jako didaktická pomůcka např. v počátcích rozvoje matematického uvažování, kdy dítě trénuje prosté přiřazování jednoho objektu k druhému. Dítě můžeme požádat, aby s pomocí pinzety přiřadilo do každé buňky (malého šestiúhelníku) právě jednu cizrnku. Podobně lze využít karty s demonstračními obrázky a desítkovým rámečkem. Tady už však dítě pracuje i s číslicemi a do rámečku přiřazuje po jedné tolik cizrnek, kolik je uvedeno na dané kartě.

Další aktivity v sadě nabývají na složitosti - slouží k procvičování číselné řady do 10 (vzestupně i sestupně - lze opět k číslům přiřazovat počet prvků), k porovnávání počtu a rozkladu čísel.

 

Sada není vhodná pro děti do 3 let - obsahuje malé části.

Kód Kód: 150
Kategorie: SADY PRO MLADÉ OBJEVITELE
Zpět do obchodu